KS Ciecierzyn - LKS Kamionka 3-3 (06-10-2013)

Kontakt

Aktualności

Legion Tomaszowice - KS Ciecierzyn 2-1 (0-1)

• autor: ksciecierzyn, 2011-06-26 20:52

Sezon 2010/2011 przeszedł do historii. Zakończyliśmy go porażką 1-2 z Legionem w Tomaszowicach. Jak zwykle dała o sobie znać wąska ławka rezerwowych. Nie mogli zagrać między innymi nasi dwaj najlepsi strzelcy Dominik Kamiński i Ernest Klimowicz.

W pierwszej połowie KS Ciecierzyn był drużyną zdecydowanie lepszą. Chociaż na początku spotkania zaatakowali zawodnicy Legionu to jednak nie stworzyli sobie klarownych sytuacji. Natomiast zawodnicy KS'u nie tylko zdobyli jednego gola ale ponadto wypracowali trzy sytuacje, po których powinny paść bramki. W jedenastej minucie po dalekim wrzucie z autu Daniela Jaroszewskiego, bliski zdobycia prowadzenia był Łukasz Pankowski ale jego strzał głową obronił bramkarz. Osiem minut później indywidualną akcją popisał się Marcin Ochal, przedryblował czterech rywali jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Legionu. Jednak do trzech razy sztuka. W 25 minucie w końcu wyszliśmy na prowadzenie. Autorem gola był Piotr Boguciński, który celnym strzałem sfinalizował dobre crossowe podanie Wojtka Bieńka ze strefy obronnej. W 33 minucie KSC mógł podwyższyć rezultat. W sytuacji sam na sam znalazł się Piotr Hawrylinka jednak po wymanewrowaniu bramkarza trafił w obrońcę, stojącego na linii bramkowej. Zatem na dobrą sprawę mogliśmy w pierwszej połowie strzelić nawet cztery bramki. Nie można powiedzieć, że mieliśmy wielką przewagę ale broniliśmy się skutecznie, mieliśmy świetne okazje i tylko szkoda, że wykorzystać udało się tylko jedną.

Na drugą połowę zawodnicy Legionu wyszli bardzo zmotywowani. Przez pierwsze dziesięć minut rzadko opuszczaliśmy własną połowę. Jednak w 55 minucie znowu szansa dla KSC, Łukasz Pankowski ładnie wypuścił w uliczkę Piotra Bogucińskiego jednak jego strzał został zablokowany przez obrońcę gospodarzy. Jednak przewaga gospodarzy zarysowywała się coraz wyraźniej. W tej części gry byli drużyną zdecydowanie lepszą i w 61 minucie niestety przyniosło to efekt w postaci wyrównującej bramki. W 70 minucie gospodarze mogli zdobyć drugiego gola ale zawodnik Legionu fatalnie przestrzelił z odległości 3 metrów na pustą bramkę. Jednak dziesięć minut później już nie mieliśmy tyle szczęścia. Przeciwnicy wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca mimo usilnych prób zawodników KSC. Szkoda wyniku gdyż można było pokusić się o zwycięstwo. Jednak słabsza druga połowa zdecydowała o porażce.

Sezon 2010/2011 kończymy na miejscu ósmym z dorobkiem 34 punktów i stosunkiem bramek 59-56. Wyniki naszego zespołu mogły i powinny być okazalsze ale wyszło mocno przeciętnie. Na analizę gry naszego zespołu na pewno przyjdzie czas. Tymczasem chociaż sezon już się zakończył to już za tydzień 3 lipca, odbędzie się III Turniej o Puchar Wójta gminy Niemce. Tym razem rywalizacja odbędzie się na obiekcie w Nasutowie. W turnieju wezmą udział zespoły z Ciecierzyna, Nasutowa, Dysa i Niemiec. Początek przewidziano na godzinę 9.00. Jak na mój gust ta godzina to naprawdę nie jest najlepsza pora na granie w piłkę. Podejrzewam, że zawodnicy nie bedą w stanie dać z siebie wszystkiego, zaś liczba kibiców byłaby większa o godzinie 13.00 niż będzie o godzinie 9.00. Jak wielu kibiców wstanie w niedzielę o godzinie 8.00 by dotrzeć na turniej godzinę później? Wydaje się, że taka impreza powinna być organizowana głównie z myślą o kibicach i zawodnikach. Ale może ja się czepiam. Zapraszamy do Nasutowa. A zawodników w środę o godzinie 18:00 na trening.

Bramki:

Piotr Boguciński 25"

Skład KSC:

Cygan Marcin - Jaroszewski Daniel żółta kartka  (zmiana 73" Sidor Robert), Korolczuk Marek, Pszczoła Marcin, Bieniek Wojciech  (1 asysta), Pankowski Łukasz, Hawrylinka Piotr, Flor Zbigniew  (zmiana 70" Borawski Patryk), Ochal Marcin żółta kartka, Jóźwik Adam - Boguciński Piotr bramka