KS Ciecierzyn - Vrotcovia Lublin 1:3 (12-09-2010)

Kontakt

Aktualności

KS Ciecierzyn - Świdniczanka Świdnik 3-1 (0-0)

• autor: ksciecierzyn, 2012-04-15 00:14

W meczu XVI kolejki KS Ciecierzyn zmierzył się z wiceliderem naszej grupy Świdniczanką Świdnik i po dramatycznym spotkaniu zwyciężył 3-1. Oprócz zwycięstwa na pewno cieszy fakt, że trener miał do dyspozycji bardzo szeroką kadrę, zdecydowanie wykraczającą poza meczową osiemnastkę.

Nie dopisała aura. Przez cały mecz z mniejszą lub większą intensywnością padał drobny deszcz. Trener Stefański docenił klasę rywala w rezultacie zagraliśmy piątką w pomocy i jednym napastnikiem. Na początku zawodów zdecydowania zaatakowali przyjezdni, którzy zepchnęli nasz zespół na własną połowę. W miarę upływu czasu coraz śmielej poczynali sobie jednak zawodnicy KSC. W 11 minucie bliski zdobycia gola był Kamil Pankowski ale piłka po jego strzale i rykoszecie trafiła w słupek. W 25 minucie groźnie strzelał Ernest Klimowicz lecz piłka nieznacznie minęła bramkę. Siedem minut później rzut wolny wykonywali goście ale dobrą interwencją popisał się Paweł Krasucki. W 33 minucie KS Ciecierzyn przeprowadził kontrę, która mogłaby nawet zakończyć się zdobyciem gola jednak podanie do wychodzącego na czystą pozycję zawodnika KS'u przejął obrońca Świdniczanki. Chwilę później po rzucie rożnym dogodną sytuację mieli przyjezdni lecz zawodnik gości przestrzelił. W ostatniej minucie pierwszej połowy kontuzji doznał Ernest Klimowicz. Z pewnością czeka go dłuższa przerwa albowiem jego staw skokowy nie wyglądał najlepiej. Wielka szkoda, gdyż Ernest uosabia wszystko co najlepsze w KS'ie – pasję, wolę walki i ambicję.

Na początku drugiej odsłony znowu stroną przeważającą była Świdniczanka. Może nie stworzyli idealnych sytuacji do zdobycia bramki ale gra toczyła się na połowie KSC. W 57 minucie goście wykonywali rzut wolny z 18 metrów ale zawodnik ze Świdnika strzelił obok bramki. Dwie minuty później piłka wylądowała w bramce KS'u ale mogliśmy odetchnąć z ulgą gdyż sędzia odgwizdał spalonego. Jednak w 65 minucie goście wyszli z kontrą która zakończyła się utratą gola. Przegrywaliśmy 0-1. W 76 minucie prawą stroną przedarł się wprowadzony chwilę wcześniej Przemek Woźniak i z okolic linii końcowej zagrał na ósmy metr pola karnego jednak nie było tam nikogo kto mógłby tę akcję sfinalizować strzałem. Ostatnie dziesięć minut to było to na co czekaliśmy przez cały mecz. Najpierw rzut wolny z prawej strony wykonywał Dominik Kamiński. Zacentrował w pole karne wprost do Marcina Pszczoły, który strzałem głową pokonał bramkarza gości. Cztery minuty później po wrzucie z autu Daniela Jaroszewskiego w polu karnym najlepiej znalazł się Przemek Woźniak i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Dla Przemka była to pierwsza bramka w barwach KSC. Świdniczanie zaczęli nie wytrzymywać nerwowo. W 88 minucie czerwoną kartkę ujrzał jeden z zawodników drużyny gości po tym jak krzyknął do sędziego „ Nic nie widzisz Ty ch**u?" Arbiter nie miał innego wyjścia jak wykluczyć go z gry.

Tytułem dygresji - oczywistym jest że zawodnik nie powinien w ten sposób odnosić się do sędziego aczkolwiek w przeciągu całego meczu rozjemca był zbyt pobłażliwy zarówno dla jednej jak i drugiej drużyny. Padał deszcz co stwarzało duże możliwości przy grze wślizgiem. Siłą rzeczy nie zawsze łupem takim zagrań padała piłka, czasami były to nogi przeciwnika. Tymczasem zdarzało się, że sędzia w takich przypadkach w ogóle nie przerywał gry, podczas gdy nie tylko należałoby się zastanowić nad odgwizdaniem przewinienia ale także nad pokazaniem żółtej kartki.

Wracając do meczu, w 92 minucie rzut rożny wykonywał Dominik Kamiński, dośrodkował w pole karne, zaś dzieła zniszczenia dopełnił ponownie Marcin Pszczoła. Smaczku sytuacji dodaje fakt, że Marcin strzelił dwa gole drużynie, prowadzonej przez szkoleniowca, pod okiem którego trenował przez wiele lat w Wieniawie. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie i KS Ciecierzyn mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

Biorąc pod uwagę dzisiejszy rezultat szkoda punktów straconych w Cycowie. Tym bardziej, że w Rokitnie poległ lider z Ostrowa Lubelskiego z którym zmierzymy się w kolejnym spotkaniu. 22 kwietnia o godzinie 15:00 w Ostrowie. Zapraszamy!!!

Skład KSC:

Krasucki Paweł -Bieniek Wojciech, Jaroszewski Daniel  (1 asysta), Korolczuk Marek, Hawrylinka Piotr - Kamiński Dominik   (2 asysty), Pszczoła Marcin bramka bramka, Sidor Robert  (zmiana 73" Woźniak Przemysław bramka) , Flor Zbigniew  (zmiana 73" Jóźwik Adam), Klimowicz Ernest  kontuzja (45" Borawski Patrykzmiana 80" Robert Królik) - Pankowski Kamil