Aktualności

KS Ciecierzyn - LKS Trawniki 2-1 (0-1)

• autor: ksciecierzyn, 2012-06-16 01:27

Czwarte miejsce na koniec sezonu.

W ostatnim ligowym spotkaniu sezonu 2011/2012 KS Ciecierzyn wygrał na własnym boisku z Trawnikami 2-1. Zwycięstwo nie przyszło łatwo albowiem po pierwszej połowie przegrywaliśmy, ale jednak zespół pokazał charakter i ostatecznie możemy dopisać 3 punkty do dorobku, dzięki czemu KSC zajął czwarte miejsce w tabeli.

Z powodu nieobecności Marcina Pszczoły i Zbyszka Flora trener zmodyfikował ustawienie drużyny. Z obrony do pomocy przesunięty został Marcin Ochal, zaś na prawej pomocy zagrał Adam Jóźwik. Pierwsza groźna sytuacja dla naszego zespołu miała miejsce po dziesięciu minutach gry. Na bramkę rywali mocno uderzył Marcin Ochal jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką. W 23 minucie przed szansą stanął Łukasz Pankowski jednak próbę strzału zablokował jeden z obrońców gości i piłka wyszła na rzut rożny. Dwie minuty później ten sam zawodnik wykonywał rzut wolny. W chwili gdy już widziałem piłkę w siatce ta odbiła się od słupka i wyszła w pole.

W 32 minucie straciliśmy bramkę. Po silnym uderzeniu jednego z przeciwników zza linii pola karnego, piłka odbiła się po drodze od obrońcy KSC i myląc bramkarza wpadła do siatki. W końcówce pierwszej połowy mieliśmy dwie szanse na doprowadzenie do wyrównania. Najpierw z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Marcin Ochal, zaś chwilę później strzał tego zawodnika sprawił sporo kłopotów bramkarzowi zespołu gości. Do dobitki ruszył jeszcze Przemek Woźniak ale nie zdążył sfinalizować akcji. Do przerwy 0-1.

Wyrównanie nastąpiło już po sześciu minutach drugiej połowy. Dalekim podaniem w pole karne popisał się Marek Korolczuk, do piłki wyskoczył Przemek Woźniak i strzałem głową przerzucił futbolówkę nad wychodzącym bramkarzem. Była to właściwie kopia sytuacji sprzed tygodnia kiedy Przemek strzelił niemalże identycznego gola, z tym, że wtedy sędzia odgwizdał spalonego. Po zdobyciu wyrównującej bramki, KSC ruszył do zdecydowanych ataków. Efektem tej przewagi były kolejno wykonywane rzuty rożne, jednak bez rezultatów bramkowych

W 65 minucie o losach spotkania mógł przesądzić Marcin Ochal, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił ponad bramką. Chwilę później to rywale mieli doskonałą szansę do uzyskania prowadzenie jednak utracie gola zapobiegł Wojtek Bieniek. I w końcu nadeszła 83 minuta. Po wrzucie z autu Daniela Jaroszewskiego, na bramkę uderzał Marcin Ochal, golkiper gości zdołał obronić, lecz wobec dobitki Marka Korolczuka był już bezradny i KS prowadził 2-1. Do końca spotkania trwała próba nerwów z której zwycięsko wyszedł KS Ciecierzyn.

Nasza drużyna ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu. Chociaż liga już się zakończyła to jeszcze nie koniec emocji. 1 lipca weźmiemy udział w corocznym turnieju o Puchar Wójta z udziałem zespołów z Dysa, Nasutowa i Niemiec. W tym tygodniu nie odbędzie się żaden trening. Jednak już w przyszłym będziemy trenować normalnie a więc, wtorek, środa, piątek. Ciecierzynowi gratulujemy KS'u!

Zapraszamy do obejrzenie galerii zdjęć autorstwa Kamila Kasicy

Skład KSC:

Krasucki Paweł - Bieniek Wojciech  (zmiana 79" Kozak Damian), Jaroszewski Daniel, Korolczuk Marek bramka  (1 asysta), Hawrylinka Piotr - Jóźwik Adam  (zmiana 58" Siwczak Paweł), Ochal Marcin, Sidor Robert, Pankowski Łukasz - Robert Królik, Woźniak Przemysław bramka