LKS Kamionka - KS Ciecierzyn 2-2 (02-09-2012)

Kontakt

Aktualności

KS Ciecierzyn - Sokół Konopnica 1-0 (0-0)

• autor: ksciecierzyn, 2013-05-12 14:56

Passa jedenastu ligowych zwycięstw z rzędu, którą Sokół Konopnica rozpoczął jesienią w meczu z KSC, zakończyła się 12 maja w Ciecierzynie. Bez wątpienia KS lubi wyzwania. Wygrać z ostatnią drużyną? To byłoby zbyt proste. Trzeba wygrać z liderem i wiceliderem. Zapewne znowu zadość stanie się tradycji i na rozkładzie będziemy mieć drużynę (Sokół lub Lubliniankę) , która awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej.

Mecz z Sokołem nie był łatwy ale też nikt tego nie oczekiwał. Chwilami mieliśmy mnóstwo szczęścia ale to podobno sprzyja lepszym. Już w drugiej minucie mogliśmy stracić gola jednak dobrej okazji nie potrafili wykorzystać zawodnicy Sokoła. Kwadrans później powinniśmy przegrywać, lecz utracie bramki zapobiegł bramkarz Paweł Krasucki. W 24 minucie świetnym dośrodkowaniem popisał się Artur Kuśmirek, jednak jeden z obrońców Sokoła w ostatniej chwili ubiegł Dominika Kamińskiego. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy dobrą sytuację miał Przemek Woźniak jednak strzelił tuz obok bramki. W pierwszej połowie zawodnicy Sokoła zdecydowanie przeważali, ale na szczęście nie potrafili tego wykorzystać.

W 47 minucie jeden z zawodników drużyny gości groźnie strzelał ale minimalnie nad bramką. Kwadrans później kolejną dobrą okazję miał zespół z Konopnicy lecz ponownie na wysokości zadania stanął Paweł Krasucki. W drugiej połowie - pomimo kilku sytuacji, które stworzyła drużyna gości – to nasz zespół był stroną dominującą i gra toczyła się głównie na połowie rywali. W 68 minucie nadszedł moment na który wszyscy czekaliśmy. Na strzał z 23 metrów zdecydował się Łukasz Pankowski i mieliśmy prowadzenie. Warto wspomnieć, że Łukasz skaleczył zarówno lidera jak i wicelidera.

Do końca meczu drużyna gości dążyła do wyrównania, lecz KS Ciecierzyn bardzo rozsądnie bronił korzystnego rezultatu. W końcówce Konopnica miała jeszcze dwie okazje na zdobycie gola, ale zawodnicy Sokoła strzelali niecelnie. W 89 minucie Zbyszek Flor ujrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę i zawody kończyliśmy w dziesięciu. Nie miało to już jednak wpływu na rezultat spotkania i po ostatnim gwizdku mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa.

Jeżeli ktoś uważał, że zwycięstwo z Lublinianką było przypadkiem to wczorajszym meczem zawodnicy KS Ciecierzyn zadali kłam tej tezie i  potwierdzili dobrą dyspozycję. Czasem trzeba zrobić krok wstecz (czytaj: przegrać z Rohlandem), żeby później zrobić dwa do przodu. Wydaje się, że mecz w Tuszowie był punktem zwrotnym. Świetna jest świadomość, że pomimo, że w tabeli wleczemy się  w ogonie, musi się z nami liczyć każdy, bo w końcu KS Ciecierzyn gra na miarę swoich możliwości.

Za tydzień, w niedzielę o godzinie 11:00 zmierzymy się w meczu wyjazdowym z rezerwami lubelskiego Motoru. Jesteśmy na fali, musimy iść za ciosem i wygrać kolejny mecz. Ciecierzynowi gratulujemy KS’u.

Składy:

KS Ciecierzyn:

Krasucki Paweł -Kamiński Dominik, Korolczuk Marek, Jankowski Jacek, Hawrylinka Piotr - Woźniak Przemysław  (zmiana 84" Kozak Damian), Kuśmirek Artur, Sidor Robert  (zmiana 62" Flor Zbigniew 2ż,cz 89'), Pankowski Łukasz bramka  (zmiana 80" Janowski Robert), Pankowski Kamil, Klimowicz Ernest