KS Ciecierzyn - Sygnał Lublin 3-3 (26-08-2012)

Kontakt

Aktualności

KS Ciecierzyn - GLKS Głusk 7-2 (3-0)

• autor: ksciecierzyn, 2013-06-15 19:56

W meczu XIV kolejki KS Ciecierzyn zwyciężył na własnym boisku z GLKS Głusk i może być już pewny utrzymania w klasie A. Zapewne nikt nie spodziewał się tak wysokiego zwycięstwa w tym meczu. W tym sezonie siedmiu bramek jeszcze nie strzeliliśmy.

Początek meczu toczył się w sennym tempie. W 14 minucie lewą stroną przedarł się Łukasz Pankowski idealnie dośrodkował, lecz oślepiony słońcem Przemek Woźniak nie trafił do siatki. Lecz na pierwszego gola nie musieliśmy długo czekać. W 22 minucie obrońca Głuska głową podawał piłkę do bramkarza, któremu po niepewnej interwencji futbolówka wypadła z rąk. Na ten moment czekał Ernest Klimowicz, który trafił do pustej bramki. Przyjezdni nie stwarzali zbyt wielu sytuacji, zatem debiutujący w roli bramkarza Jarek Karpiński nie miał zbyt wielu okazji do wykazania się. W 35 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Robert Sidor zaś piłkę do siatki skierował Przemek Woźniak. Trzy minuty później ten sam zawodnik przeprowadził akcję lewą stroną, wbiegł z piłką w pole karne i po raz drugi tego dnia umieścił piłkę w bramce. Zatem do przerwy KS Ciecierzyn prowadził 3-0.

W drugiej połowie zawodnicy naszego zespołu nie zamierzali zwalniać tempa. W 52 minucie po świetnym podaniu Łukasza Pankowskiego do bramki trafił Zbyszek Flor. Pięć minut później piłkę dogrywał Kamil Pankowski zaś autorem gola był Ernest Klimowicz. W 61 jedną z nielicznych akcji przeprowadzili goście, lecz w dobrej sytuacji zawodnik GLKS’u  minimalnie przestrzelił. W 70 minucie hat-tricka skompletował Ernest Klimowicz po podaniu Zbyszka Flora. W tym momencie wynik brzmiał 6-0 dla KSC. Od 72 minuty musieliśmy radzić sobie w dziesięciu albowiem czerwoną kartkę  - w konsekwencji otrzymania dwóch żółtych – ujrzał Dominik Kamiński. Fakt, pierwszą z nich sędzia pokazał zbyt pochopnie, ale druga była już na własne życzenie. Tym samym Dominik nie zagra w środowym spotkaniu z rezerwami lubelskiego Motoru.

W 80 minucie arbiter podyktował dla przyjezdnych rzut karny. Zawodnik drużyny z Głuska nie dał szans bramkarzowi i było 6-1. Lecz minęło pięć minut i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kamila Pankowskiego, swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Zbyszek Flor. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry straciliśmy drugiego gola i mecz zakończył się wynikiem 7-2.

Najbliższy mecz rozegramy 19 czerwca, na boisku przy ulicy Zembrzyckiej w Lublinie. Początek o godzinie 18:00.

Niezwykłe emocje towarzyszyły meczowi na szczycie pomiędzy Avenirem Jabłonną i rezerwami Lublinianki. Goście z Lublina prowadzili już 2-0 by stracić zwycięstwo w doliczonym czasie gry i ostatecznie przegrać 3-2. To jednak nie koniec. Po meczu okazało się, że wskutek przeoczenia jeden z zawodników Aveniru, który wystąpił w tym spotkaniu, nie został wpisany do protokołu meczowego. Zapewne wynik zostanie zweryfikowany jako walkower dla Lublinianki. Lecz... istnieje także możliwość, że wygrany przez lublinian mecz z Sokołem Konopnica, zostanie zweryfikowany na korzyść Sokoła. Wszystko powinno się wyjaśnić w ciągu kilku dni.

Skład KS Ciecierzyn:

Karpiński Jarosław - Kamiński Dominik  2ż,cz 72', Korolczuk Marek, Jaroszewski Daniel, Królik Robert - Woźniak Przemysław bramka bramka, Sidor Robert  (1 asysta)  (zmiana 82" Grzesiak Michał), Flor Zbigniew bramka bramka  (1 asysta), Pankowski Łukasz  (1 asysta)  (zmiana 72" Kozak Damian), Klimowicz Ernest bramka bramka bramka  (zmiana 77" Jóźwik Adam), Pankowski Kamil  (2 asysty)  (zmiana 86" Chmielewski Michał)

Bramki: Ernest Klimowicz 22' 57' 70', Przemysław Woźniak 35' 38', Zbigniew Flor 52' 85'  - GLKS Głusk 80' (rzut karny), 88'

Sędziował: Marcin Kępowicz