KS Ciecierzyn - Wodnik Uścimów 6:1 (28-04-2010)

Kontakt

Aktualności

Legion Tomaszowice - KS Ciecierzyn 5-3 (4-0)

• autor: ksciecierzyn, 2013-06-29 19:53

W meczu kończącym sezon 2012/2013 KS Ciecierzyn przegrał w Tomaszowicach z Legionem 3-5. Przystąpiliśmy do tego meczu bez kilku podstawowych zawodników, jednak nic nie usprawiedliwia pierwszej połowy bo jak się okazało w drugiej części gry, można było powalczyć.

Rywale od początku grali bardzo ostro, do czego oczywiście mieli prawo, ale na co niestety nie reagowali sędziowie. Jeden z przeciwników spruł się do najmłodszego w naszej drużynie – zero reakcji sędziego. W 33 minucie po ostrym ataku boisko musiał opuścić Daniel Woliński – oczywiście bez kartki dla przeciwnika. Ale jak wyjaśnił nam sędzia asystent, kartki się pokazuje…ale nie od razu. Największym paradoksem jest, iż gracze Legionu powinni kończyć mecz z minimum czterema żółtymi kartkami, a skończyli tylko z jedną. Co więcej, zawodnicy KSC ujrzeli dwie. No i sędzia nie rozumie idei przepisu mówiącego, że to wykonawca rzutu wolnego decyduje o tym czy chce wznowić grę po gwizdku. Ponadto, w protokole nie odnotował zmiany jednego z zawodników Legionu, Andrzeja Cabonia w 72 minucie. W rezultacie nie wiadomo, kto za niego wszedł. Poza tym wpisał, cytuję: "W 70min w drużynie gości doszło do zmiany kapitana drużyny. Od tego momentu tę rolę pełnił zawodnik nr 17 Krocz Paweł". Świetnie, tylko w KS Ciecierzyn nie ma takiego zawodnika.

Wracając do meritum, już w drugiej minucie meczu straciliśmy pierwsza bramkę. Dziesięć minut później mogliśmy stracić drugą lecz piłkę z linii bramkowej wybił Robert Królik. Gospodarze cisnęli a my nie potrafiliśmy zareagować, wyglądało to tak jakby niektórzy z zawodników zostali myślami w szatni. Do przerwy dostaliśmy jeszcze trzy bramki, nie stwarzając właściwie żadnego zagrożenia pod bramką rywali.

Za to druga połowa  - tak trzeba było grac od początku a wynik wyglądałby inaczej. W 56 minucie Robert Sidor świetnym podaniem uruchomił Łukasza Pankowskiego, ten zaś będąc w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. Niestety dwie minuty później po kontrze straciliśmy piątego gola. Pomimo tego gracze KSC nie zamierzali się poddawać. W 67 minucie rzut wolny z lewej strony boiska wykonywał Robert Sidor. Wstrzelił piłkę w pole karne zaś piłka nie dotknięta przez nikogo wpadła do siatki. Trzy minuty później kolejny gol dla KSC, po akcji bardzo aktywnego w tym meczu Łukasza Pankowskiego swojego pierwszego gola w debiutanckim meczu strzelił Damian Gawroński.Wynik brzmiał w tym momencie 5-3 zaś chwilę później stuprocentowej szansy nie wykorzystał Michał Chmielewski. Gdyby to wpadło, to w tym meczu mogłoby się zdarzyć absolutnie wszystko.

Na dziesięć minut przed końcem po podaniu Daniela Jaroszewskiego, Robert Janowski uderzył głową, jednak piłka trafiła w porzeczkę. W końcówce przewaga naszej drużyny nie była już tak znaczna, w 85 minucie rywale strzelili nawet bramkę, której jednak sędzia nie uznał z powodu spalonego. Do końca zawodów wynik się nie zmienił i w ostatnim meczu sezonu ponieśliśmy porażkę.

Sezon 2012/13 zakończyliśmy na dziesiątym miejscu. W klasyfikacji rundy wiosennej zajęliśmy jednak bardzo dobre piąte miejsce tuż za najlepszymi drużynami sezonu zasadniczego. Budujące jest, że po fatalnej rundzie jesiennej potrafiliśmy się zmobilizować i wygrywać z najlepszymi.

Za tydzień na boisku w Ciecierzynie o godzinie 12:00 odbędzie się V Turniej o Puchar Wójta Gminy Niemce z udziałem DKS Dys, GKS Niemce, KS Nasutów i KS Ciecierzyn. Zapraszamy kibiców.

Składy:

KS Ciecierzyn:

Karpiński Jarosław - Kozak Damian żółta kartka, Korolczuk Marek, Jaroszewski Daniel, Królik Robert - Woliński Daniel  kontuzja (33" Gawroński Damian bramka), Sidor Robert bramka  (1 asysta)  (zmiana 71" Chmielewski Michał), Flor Zbigniew żółta kartka, Jóźwik Adam  (zmiana 54" Janowski Robert), Pankowski Łukasz bramka  (1 asysta), Woźniak Przemysław

Legion Tomaszowice:

Wrona Daniel - Bobolewski Sebastian, Caboń Andrzej żółta kartka, Caboń Jarosław (46' Grzegorczyk Cezary), Caboń Łukasz, Kowalczyk Jakub, Krocz Paweł, Piwowarski Konrad, Poleszak Tomasz, Stajszczak Piotr, Zawisza Adam.

Bramki:  Legion 2' 18' 26' 36' 58' - Łukasz Pankowski 56' Robert Sidor 67' Damian Gawroński 70'

Sędziował (tragicznie): Kamil Kowalski