LKS Kamionka - KS Ciecierzyn 2-2 (02-09-2012)

Kontakt

Aktualności

KS Ciecierzyn - BKS Bogucin 3-2 (1-0)

• autor: ksciecierzyn, 2013-09-08 14:51

W meczu IV kolejki KS Ciecierzyn po zaciętym meczu pokonał zespół z Bogucina 3-2. Spotkanie obfitowało w wiele sytuacji i do końca nie mogliśmy być pewni zwycięstwa. W porównaniu do spotkania przed tygodniem w wyjściowym składzie KSC nastąpiły dwie zmiany. W bramce zadebiutował Dawid Paradowski, zaś w miejscu kontuzjowanego Kamila Pankowskiego zagrał Patryk Al-Swaiti.

Pierwsze dwadzieścia minut należało do graczy KSC, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej przebywali na połowie rywali. Receptą drużyny gości na powstrzymanie KSC były faule i chwilami bardzo ostra gra. Chociaż sędzia dobrze prowadził zawody to jednak w tej fazie gry mógł się wykazać mniejszą pobłażliwością. W 20 minucie napastnik drużyny gości próbował zaskoczyć naszego bramkarza strzałem w krótki róg ale bezskutecznie. Badanie sił trwało prawie dwa kwadranse. Wtedy na strzał z 28 metrów zdecydował się Piotr Boguciński i to była bramka z cyklu „stadiony świata”. Z lewej strony, prawą nogą, w prawy róg bramki i jeszcze lekko od słupka. Trajektoria lotu piłki mogłaby stanowić podstawę rozpraw naukowych a jeśli ktoś mnie kiedyś zapyta o mecz z Bogucinem, odpowiem, że to był on, to Piotrek Boguciński strzelił fantastycznego gola.

Po objęciu prowadzenia mecz zaczął się na dobre i gracze KSC mocno przycisnęli. Już chwilę później po podaniu Piotrka Bogucińskiego na bramkę przeciwników strzelał Dominik Kamiński lecz skończyło się na rzucie rożnym. W kolejnej akcji strzał głową Dominika obronił bramkarz rywali, zaś w 35 minucie po strzale Piotrka Bogucińskiego mieliśmy kolejny rzut rożny. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy za uderzenie naszego zawodnika boisko z czerwoną kartką powinien opuścić zawodnik Bogucina Maciej Firlej ale miał farta – sędzia nie zauważył przewinienia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej części gry KS Ciecierzyn prowadził już 2-0. W 54 minucie lewą stroną akcję przeprowadził Robert Sidor, dograł w pole karne zaś piłkę do siatki skierował Dominik Kamiński. Niestety, pięć minut później sędzia podyktował przeciwko nam rzut karny. Bramkarz wyczuł intencje strzelca, piłka poszła mu po rękach ale nie zdołał obronić. W 65 minucie groźny strzał oddał Łukasz Pankowski ale piłka minęła bramkę. Goście nie pozostawali dłużni i przeprowadzali niebezpieczne kontry. W 68 minucie po jednak z takich akcji, Bogucin mógł wyrównać lecz napastnik tej drużyny nie trafił w bramkę. Chwilę później fantastycznymi akcjami obronnymi popisał się Michał Skrzypek, który dwukrotnie przerywał bardzo groźne sytuacje przeciwników.

W 80 minucie KS zdobył kolejną bramkę. Akcję rozpoczął Łukasz Pankowski, podał na skrzydło do Dominika Kamińskiego, ten wjechał w pole karne, dograł, piłkę do siatki piętą próbował skierować Patryk Al-Swaiti, zaś dopadł do niej i formalności dopełnił Sebastian Skowronek, dla którego był to pierwszy gol w barwach KSC. Na cztery minuty przed końcem zawodów po akcji Patryka Al-Swaiti’ego, decydujący cios mógł zadać ponownie Sebastian lecz w doskonałej sytuacji trafił w poprzeczkę. Zaś chwilę później goście przeprowadzili kontrę zakończoną podyktowaniem rzutu karnego przeciwko KSC. Znowu Dawid był bliski obrony strzału ale i tym razem się nie udało i wynik brzmiał 3-2. Do końca spotkania trwała próba nerwów, gracze z Bogucina dążyli do wyrównania ale na szczęście bezskutecznie. Sędzia zakończył spotkanie i mogliśmy cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

Za tydzień kolejne spotkanie, tym razem wyjazdowe. W niedzielę o godzinie 16:00 zagramy w Tuszowie z Rohlandem. Był, będzie, jest, Ciecierzyn KS!!!

Składy:

KS Ciecierzyn

Paradowski Dawid - Dudziak Piotr, Korolczuk Marek, Skrzypek Michał, Hawrylinka Piotr (1 asysta) - Kamiński Dominik  bramka, Woleń Radosław, Sidor Robert  (1 asysta)  (zmiana 62" Skowronek Sebastian bramka), Boguciński Piotr bramka, Pankowski ŁukaszAl-Swaiti Patryk (1 asysta) (zmiana 86" Janowski Robert)

BKS Bogucin

Wójcik Andrzej żółta kartka - Bednara Andrzej, Drozd Robert, Firlej Maciej, Gembka Wojciech, Kostrzewski Paweł żółta kartka, Kwiatkowski Piotr, Sadowski Konrad (46’ Kowalczyk Grzegorz), Wdowiak Tomasz, Włodowski Jacek, Zbytnik Wojciech (46’ Gnieciak Sebastian)

Bramki:

Piotr Boguciński 28' Dominik Kamiński 54' Sebastian Skowronek 80' - BKS Bogucin 59' (rzut karny) 87' (rzut karny)

Sędziował: Grzegorz Kasiura