KS Ciecierzyn - Legion Tomaszowice 6-1 (22-09-2013)

Kontakt

Aktualności

KS Ciecierzyn - Legion Tomaszowice 6-1 (3-1)

• autor: ksciecierzyn, 2013-09-22 14:52

Po dobrym meczu w wykonaniu naszych zawodników KS Ciecierzyn zwyciężył z Legionem Tomaszowice 6-1. Tylko na początku pierwszej połowy rywale dotrzymywali kroku. W miarę upływu czasu KSC sukcesywnie zyskiwał przewagę w efekcie mogliśmy obejrzeć sześć goli strzelanych przez graczy naszego zespołu.

Już w 4 minucie sprzed pola karnego uderzał Dominik Kamiński jednak piłka minęła minimalnie bramkę. Na pierwszego gola musieliśmy poczekać do 19 minuty. Z prawej strony boiska dośrodkował Dominik Kamiński, piłkę do środka zgrał Robert Sidor zaś do siatki bez problemów trafił Piotr Boguciński. Goście reklamowali spalonego lecz sędzia uznał bramkę. W 23 minucie było już 2-0. Na bramkę strzelał Dominik Kamiński, bramkarz wybił piłkę lecz w polu karnym czyhał Łukasz Pankowski i skutecznie wykończył akcję. Wprawdzie piłka minimalnie przekroczyła linię bramkową, ponownie pretensje do arbitra zgłaszali zawodnicy Legionu, lecz faktem było, że wynik brzmiał 2-0. Trzy minuty później znowu z dobrej strony pokazał się Łukasz Pankowski, ale po jego akcji i strzale na bramkę sędzia wskazał na rzut rożny.

W 36 minucie rywale zdobyli gola kontaktowego. Po faulu w polu karnym, sędzia zastosował przywilej korzyści lecz w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił Michał Skrzypek i sędzia zmuszony był podyktować rzut karny, który został zamieniony na bramkę. Lecz zawodnicy KSC nie zamierzali bronić nikłego prowadzenia. W 38 minucie jeden z zawodników rywali był bliski strzelenia gola samobójczego, zaś chwilę później Łukasz Pankowski dośrodkował w pole karne, piłka musnęła poprzeczkę i trafiła do Dominika Kamińskiego, który zgrał ją do środka, zaś Marek Korolczuk mocnym strzałem pokonał bramkarza.

Na początku drugiej połowy kolejna bramka dla KSC, w pole karne wrzucał Łukasz Pankowski, piłkę zgrał Piotr Dudziak, a na listę strzelców po raz pierwszy tego dnia wpisał się Patryk Al-Swaiti. W 57 minucie rywale byli bliscy zdobycia gola lecz z opresji wyratował nas Dawid Paradowski broniąc w sytuacji sam na sam. Pięć minut później świetną okazję miał Radek Woleń lecz był nieskuteczny. Jednak już w kolejnej akcji naszego zespołu, swoją drugą bramkę w tym meczu - po podaniu Piotra Hawrylinki - strzelił Łukasz Pankowski. Do końca meczu KS Ciecierzyn stworzył jeszcze kilka dogodnych sytuacji lecz zobaczyliśmy tylko jednego gola. Na trzy minuty przed końcem Radek Woleń popisał się świetnym podaniem do Sebastiana Skowronka, ten wyłożył piłkę Patrykowi Al-Swaiti, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce. Wynik 6-1 i do dorobku drużyny możemy dopisać kolejne trzy punkty.

Na pewno cieszy efektowna gra i wysokie zwycięstwo. Z Legionem zawsze grało się ciężko, co więcej w ostatnich czterech spotkaniach z tym zespołem notowaliśmy porażki. Tym razem KS Ciecierzyn nie dał przeciwnikom żadnych szans.

Przed nami wielkie derby. W sobotę, 28 września o godzinie 16:00, zagramy w Dysie z Błękitnymi. Zapraszamy kibiców! KS naszą dumą!

Składy:

KS Ciecierzyn

Paradowski Dawid - Dudziak Piotr (1 asysta), Skrzypek Michał, Korolczuk Marek bramka, Hawrylinka Piotr  (1 asysta) - Kamiński Dominik (1 asysta) (zmiana 70" Janowski Robert), Woleń Radosław, Sidor Robert  (1 asysta)  (zmiana 66" Skowronek Sebastian (1 asysta)), Boguciński Piotr bramka  (zmiana 66" Flor Zbigniew), Pankowski Łukasz bramka bramka (zmiana 84" Kozak Damian)- Al-Swaiti Patryk bramka bramka

Legion Tomaszowice

Klimek Jakub – Caboń Jarosław żółta kartka, Caboń Łukasz, Gołębiowski Grzegorz, Grzegorczyk Cezary, Kubala Daniel, Łukasik Krzysztof (46’ Kowalczyk Jakub), Poleszak Tomasz żółta kartka, Stajszczak Piotr, Wilczek Marek, Zawisza Adam

Bramki:

Piotr Boguciński 19' Łukasz Pankowski 23' 65'  Marek Korolczuk 39' Patryk Al-Swaiti 47' 87'    - Legion Tomaszowice 36' (rzut karny)

Sędziował: Mateusz Rybaczek