KS Ciecierzyn - Wodnik Uścimów 6:1 (28-04-2010)

Kontakt

Aktualności

LKS Kamionka - KS Ciecierzyn 0-2 (0-1)

• autor: ksciecierzyn, 2014-09-07 17:52

KS Ciecierzyn zwyciężył w wyjazdowym meczu z Kamionką 2-0. Ponieważ graliśmy z ostatnią drużyną w tabeli, ponieważ przed tygodniem przegraliśmy, ponieważ kadra Kamionki na ten mecz liczyła 13 osób a w bramce gospodarzy stał nastoletni niewysoki zawodnik, musieliśmy ten mecz wygrać, ale nadużyciem byłoby twierdzenie, że zwycięstwo przyszło łatwo. Bramkarz bronił bardzo dobrze i nie zawinił przy straconych golach zaś pozostali zawodnicy także radzili sobie nie najgorzej.

Już w trzeciej minucie KS Ciecierzyn miał niezłą okazję do zdobycia gola. Po akcji Sebastiana Skowronka przed szansą stanął Patryk Borawski, lecz z niewygodnej pozycji nie zdołał skierować do siatki. Kilka minut później to gospodarze stworzyli sytuację, lecz zawodnikowi Kamionki zabrakło kilku centymetrów by sięgnąć piłki. Ciężko było stworzyć naszemu zespołowi jakąkolwiek akcję, albowiem gospodarze skupili się głównie na obronie. Zawodnicy KS starali się uważnie rozgrywać atak pozycyjny, lecz za każdym razem czegoś brakowało, gracze rywali przechwytywali piłkę i przechodzili do kontrataku. Wskutek tego praktycznie nie mieliśmy żadnych okazji aż do 38 minuty, wówczas po centrze Sebastiana Skowronka i główce Patryka Borawskiego piłka trafiła w słupek. Zaś prowadzenie uzyskaliśmy na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy. Po strzale Kamila Pankowskiego piłka odbiła się od obrońcy, przejął ją Piotrek Boguciński i strzałem zza pola karnego nie dał szans bramkarzowi.

Było jasne, że w drugiej połowie gospodarze nie mogą ograniczać się tylko do obrony, że muszą grać odważniej i trochę się odsłonić. Tuż po wznowieniu gry Kamionka wykonywała rzut wolny z lewej strony boiska, ale groźny strzał obronił Paweł Krasucki. W 54 minucie pięknym strzałem popisał się Radek Woleń ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Chwilę później po rzucie rożnym wykonywanym przez tego samego zawodnika i uderzeniu głową Marka Korolczuka piłka poszybowała tuż ponad bramką. Rywale nie pozostawali dłużni i po kornerze to oni mieli szansę na zdobycie bramki lecz strzał jednego z graczy był niecelny.

W 70 minucie udany przechwyt w strefie obronnej przeciwników zanotował Radek Woleń i gdyby jego podanie było bardziej precyzyjne, mogłoby się skończyć nawet golem. Zaś chwilę później to KS Ciecierzyn miał mnóstwo szczęścia, albowiem doskonałej sytuacji nie wykorzystali przeciwnicy, zaś piłka po strzale jednego z nich odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole. W końcu nadeszła 81 minuta i losy spotkania zostały przesądzone. Po akcji Kamila Pankowskiego na bramkę uderzał Piotrek Dudziak, bramkarz obronił, lecz wobec dobitki Bartka Kota był już bezradny i KS prowadził 2-0, zaś dla Bartka był to pierwszy gol w barwach KSC i to już w drugim występie. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i do naszego konta możemy dopisać trzy punkty.

W tabeli, na czele znajduje się BKS Bogucin z kompletem zwycięstw. KS Ciecierzyn po dzisiejszym zwycięstwie awansował na piątą pozycję. Za tydzień rozegramy mecz derbowy z GKS Niemce. Sobota, godzina 15:00. Kibice będą mogli zasiąść na nowej trybunie liczącej 70 miejsc i prezentowanej na zdjęciu. Zapraszamy! Był, będzie, jest, Ciecierzyn KS!!!

Skład:

KS Ciecierzyn

Krasucki Paweł - Dudziak Piotr żółta kartka, Korolczuk Marek, Skrzypek Michał, Kozak Andrzej - Skowronek Sebastian, Sidor Robert  (zmiana 46" Woleń Radosław), Boguciński Piotr bramka  (zmiana 73" Al-Swaiti Patryk), Kamiński Dominik, Pankowski Kamil  (zmiana 84" Piskorek Dawid) - Borawski Patryk  (zmiana 70" Kot Bartosz bramka)