KS Ciecierzyn - Sokół Konopnica 7:2 (15-05-2011)

Aktualności

KS Ciecierzyn - Piotrcovia Piotrków 5-0 (3-0)

• autor: ksciecierzyn, 2014-10-26 13:54

W meczu XI kolejki KS Ciecierzyn zwyciężył z Piotrcovią Piotrków 5-0.

Nasz zespół był w tym spotkaniu zespołem zdecydowanie lepszym, zawodnicy KSC od początku przejęli inicjatywę i pewnie sięgnęli po trzy punkty.

Już w czwartej minucie KS Ciecierzyn mógł zdobyć pierwszego gola. O piłkę powalczył Patryk Borawski, wjechał w pole karne podał do Piotrka Dudziaka lecz ten strzelił ponad bramką. W tej fazie gry gracze KSC osiągnęli zdecydowaną przewagę i raz po raz sunęły ataki na bramkę rywali. W 10 minucie Piotrcovia stworzyła niezłą okazję ale sędzia odgwizdał spalonego. W 14 minucie znakomicie dośrodkował Dawid Piskorek ale Piotrek Dudziak nie trafił czysto w piłkę i strzał poszybował wysoko nad poprzeczką. Zaś dwie minuty później objęliśmy prowadzenie po pięknym strzale Patryka Borawskiego. W 20 minucie przed szansą na podwyższenie rezultatu stanął Robert Sidor lecz jego strzał został zablokowany. Chwilę później, mocne uderzenie Patryka Borawskiego minimalnie minęło bramkę Piotrcovii.

Zaś w 26 minucie było już 2-0. Z rzutu wolnego świetnie dośrodkował Dawid Piskorek, zaś piłkę do siatki skierował Patryk Al-Swaiti. Już w następnej akcji mogliśmy zdobyć kolejną bramkę jednak Łukasz Nowosad spudłował po kolejnej świetnej centrze Dawida Piskorka. Należy pochwalić tego młodego zawodnika, albowiem rozgrywał naprawdę świetne zawody. W drugiej połowie był może trochę mniej widoczny ale wpływ na to miało z pewnością sytuacja z końcówki pierwszej połowy, kiedy jeden z rywali wręcz ostemplował kolano Dawida. To cud, że naszemu graczowi nic się nie stało i że był w stanie zagrać cały mecz albowiem po zakończeniu zawodów wszyscy mogli zobaczyć na kolanie zawodnika cztery pięknie odbite korki.

W 38 minucie Patryk Borawski idealnie wypuścił Patryka Al-Swaiti, lecz ten się poślizgnął i szansa umknęła. Na dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony z szeregów defensywy do ataku zapuścił się Michał Skrzypek, czego efektem był wywalczony przez tego gracza rzut karny, zamieniony na gola przez samego poszkodowanego. Chwilę później goście stworzyli najgroźniejszą akcję w pierwszej połowie albowiem po strzale jednego z zawodników drużyny gości piłka odbiła się od słupka.

Drugą połowę piotrkowiczanie zaczęli z wielkim animuszem i determinacją i co chwilę gościli na naszej połowie. Nie potrafili jednak udokumentować swej przewagi zdobyciem gola. Zaś w miarę upływu czasu do głosu zaczęli ponownie dochodzić zawodnicy KSC. W 60 minucie po dośrodkowaniu Patryka Al-Swaiti świetną okazję miał Łukasz Nowosad lecz jego strzał głową był niecelny. Chwilę później ponownie do ataku włączył się Michał Skrzypek podał do Patryka Al-Swaiti ale strzał tego zawodnika zatrzymał się na słupku. W 66 minucie groźną okazję stworzyli rywale ale skończyło się tylko na kornerze. Zaś już w następnej akcji Patryk oddał mocny strzał z okolic szesnastego metra i futbolówka ugrzęzła w siatce.

W 79 minucie rywale wykonywali rzut rożny, po którym piłka po strzale jednego z graczy gości minimalnie minęła bramkę. Wynik ustalił na siedem minut przed końcem zawodów Patryk Borawski, który przejął podanie Daniela Jaroszewskiego i nie dał szans bramkarzowi. Zespół gości miał jeszcze dwie szanse na zmniejszenie rozmiarów porażki ale ich akcje nie przyniosły efektów bramkowych Po doliczeniu trzech minut arbiter zakończył spotkanie.

Dzięki temu zwycięstwu wskoczyliśmy na trzecią lokatę w tabeli. Tak wysokie zwycięstwo cieszy tym bardziej, że nie wszyscy zawodnicy byli obecni. Z różnych względów nie mogli zagrać Łukasz i Kamil Pankowscy, Przemek Puszka i Radek Woleń. Runda jesienna zbliża się ku końcowi. Zostały jeszcze tylko dwa mecze. Za tydzień zagramy na wyjeździe z Madjanem-Mariną Zemborzyce. Był, będzie, jest, Ciecierzyn KS!!!

Skład KS Ciecierzyn

Krasucki Paweł - Hawrylinka Piotr, Skrzypek Michał bramka, Dudziak Piotr - Kamiński Dominik  ( zmiana 70" Jaroszewski Daniel)  (1 asysta), Sidor Robert ďż˝ďż˝ta kartka, Al-Swaiti Patryk bramka bramka  (zmiana 69" Kot Bartosz), Nowosad Łukasz  (zmiana 75" Królik Robert), Borawski Patryk bramka bramka, Piskorek Dawid  (1 asysta)

Bramki: Patryk Borawski 16' 83'  Patryk Al-Swaiti 26' 68' Michał Skrzypek 43 (rzut karny)

Sędziował: Przemysław Golonka