KS Ciecierzyn - Wodnik Uścimów 1-5 (10-06-2012)

Aktualności

Orły Kazimierz Dolny - KS Ciecierzyn 1-3 (1-1)

• autor: ksciecierzyn, 2017-11-05 18:35

...

Długo musieliśmy na to czekać, bardzo długo, ale w końcu wygraliśmy. W wyjazdowym meczu, KS Ciecierzyn wygrał z Orłami Kazimierz 3-1.

Warto odnotować powrót do bramki KSC, Marcina Cygana. Ostatni mecz w barwach naszego zespołu Marcin rozegrał w sezonie... 2012/13. Pięć lat, ale zawodnik nie stracił nic ze swych umiejętności, był pewnym punktem drużyny i kikakrotnie ratował nas z opresji.

Początek meczu należał do naszego zespołu. Już w piątej minucie prowadziliśmy po ładnym strzale z rzutu wolnego, którego wykonawcą był Kamil Pankowski. Po zdobyciu bramki, KS dążył do zdobycia kolejnych. W 17 minucie świetnie dośrodkował Bartek Kuszpit, wprost na głowę Kamila Pankowskiego, jednak bramkarz sobie tylko znanym sposobem obronił ten strzał. Gospodarze, największe zagrożenie stwarzali przy rzutach wolnych i rożnych ale bez efektów bramkowych. Niestety, w 34 minucie zawiodła komunikacja w szeregach naszej defensywy, ponadto zawodnik KSC, który mógł wybić piłkę poślizgnął się na grząskim boisku w kluczowym momencie i w rezultacie jeden z rywali strzelił na pustą bramkę. Do przerwy 1-1.

W drugiej połowie walka rozgorzała na nowo. Nie pomagał arbiter, który mylił się w oczywistych sytuacjach i dawał naszym zawodnikom kartki z niewiadomych przyczyn. Dobrą okazję do zdobycia gola miał Bartek Kuszpit ale po dobrym podaniu Roberta Sidora, strzelił tuż obok słupka. Oba zespoły miały świadomość, że jeden błąd może kosztować utratę trzech punktów. Popełnili go gospodarze. W 71 minucie obrońca z Kazimierza wybijał piłkę w ten sposób, że trafił we własną ręką. Było to co prawda dziwne, gdyż słynącym z nienagannego wyszkolenia technicznego zawodnikom Orłów takie błędy nie powinny się przydarzać. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Radek Woleń.

Gospodarze ruszyli do zdobycia wyrównującego gola ale bezskutecznie. Co więcej, to KS mógł podwyższyć rezultat, ale w sytuacji sam na sam Kamil Pankowski zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, zaś strzał Bartka Kuszpita był niecelny. Ale co się odwlecze... w 88 minucie rywale nadziali się na kontrę, którą -  po objechaniu bramkarza - celnym strzałem do pustej bramki sfinalizował Bartek Kuszpit. W końcówce ten sam zawodnik miał jeszcze jedną szansę ale trafił w rękę bramkarza, który znajdował się poza polem karnym. Sędzia odgwizdał przewinienie golkipera drużyny Orłów. Kiedy przygotowywaliśmy się do wykonania rzutu wolnego i zastanawialiśmy się dlaczego bramkarz nie zobaczył jeszcze czerwonej kartki, sędzia zmienił decyzję i zarządził... rzut sędziowski. Do końca zawodów rezultat pozostał bez zmian i mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa.

Za tydzień mecz z Serokomlą Janowiec. Niedziela, godzina 13.00. Zapraszamy!

Skład KS Ciecierzyn:

Cygan Marcin - Chilimoniuk Paweł  (1 asysta), Korolczuk MarekKurkiewicz KrzysztofBosek Marcin  - Pankowski Kamil bramka ??ta kartkaSidor RobertWoleń Radosław bramkaPankowski Łukasz ??ta kartkaKarpiński Jarosław  kontuzja (74" Paradowski Kamil)  - Kuszpit Bartłomiej bramka

Bramki: Kamil Pankowski 5' Radosław Woleń 71' (rzut karny), Bartłomiej Kuszpit 88' - Orły Kazimierz 34'