KS Ciecierzyn - Ludwiniak Ludwin 0:1 (19-05-2010)

KS Ciecierzyn - Orły Kazimierz 5-4 (4-1)

• autor: ksciecierzyn, 2018-10-28 00:22

...

Po dramatycznym meczu KS Ciecierzyn zwyciężył z Orłami Kazimierz 5-4.

W pierwszej połowie nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze, zawodnicy grali piłką i nie pozwalali na zbyt wiele rywalom. Ponadto, z doskonałej strony pokazał się strzelec czterech goli Łukasz Pankowski oraz Zbyszek Flor, który trzykrotnie asystował. Po 25 minutach było już 3-0. Za każdym razem piłkę dogrywał Zbyszek a Łukasz wykańczał sytuacje precyzyjnymi strzałami. Przy zdobyciu czwartego gola pomógł bramkarz gości, który - po rzucie wolnym wykonywanym przez Łukasza Pankowskiego z około 30 metrów - nie trafił w piłkę i ta znalazła się w siatce. Niestety, w końcówce pierwszej połowy rywali zdobyli kontaktową bramkę. Do przerwy 4-1.

Już na początku drugiej połowy zdobyliśmy kolejnego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Radek Woleń. Wydawało się, że już jest po meczu. Jednak na własne życzenie narobiliśmy sobie problemów, dwukrotnie prokurując rzuty karne w niegroźnych sytuacjach. Daliśmy przeciwnikom nadzieję, rywale rzucili się do odrabiania strat a my w tym czasie nie graliśmy zupełnie nic. Co więcej straciliśmy czwartą bramkę a do końca meczu pozostawało sporo czasu. Z tej próby charakteru wyszliśmy zwycięsko, chociaż zawodnicy Orłów do końca ambitnie walczyli o remis. Dowieźliśmy jednak korzystny rezultat i mogliśmy cieszyć się z jakże ważnych trzech punktów.

Prowadząc tak wysoko, powinniśmy to spotkanie spokojnie wygrać, proste błędy sprawiły jednak, że do końca rywalizacji musieliśmy drżeć o wynik. Odrębny temat to sędzia, który może nie popełnił rażących błędów, ale zupełnie nie czuł gry, nie pozwalał grać, widział faule tam gdzie ich nie było. Pomimo, niesprzyjających warunków atmosferycznych, padającego deszczu i wysokiej stawki tego spotkania nie było brutalnej gry czy złośliwości. Wystarczyła jednak zwykła walka bark w bark i sędzia to gwizdał. Po takim wyimaginowanym faulu i rzucie wolnym straciliśmy czwartego gola. Już pomijając fakt, że sędziemu nie za bardzo chciało się w ogóle wychodzić na mecz. To Orły jadą 60 km, drużyny chcą grać, a ten, że może przełożymy zawody. No litości. Boisko nie było może idealne ale jest koniec października, padał deszcz, więc lepsze nie będzie. KS naszą dumą!

Skład KS Ciecierzyn:

Marcin Cygan - Kamil Paradowski Marek KorolczukKacper WiniarczykMarcin Bosek Paweł Chilimoniuk   (zmiana 61" Patryk Borawski), Robert SidorZbigniew Flor  (3 asysty), Radosław Woleń ??ta kartka bramkaŁukasz Pankowski  bramka bramka bramka bramka  - Patryk Dąbrowski

Bramki:

Łukasz Pankowski 5' 16' 23' 29' Radek Woleń 48'  - Orły Kazimierz 38' 58' (rzut karny)' 60' (rzut karny) 72'